Dance Dance Dance

Wiemy, komu zwycięzcy przekażą 100 tysięcy złotych!

Już w najbliższą sobotę wielki finał drugiej edycji „Dance Dance Dance”. Uczestnicy przekażą wygraną na wybrany cel charytatywny. Zobaczcie, komu chcą pomóc finaliści tanecznego show TVP2.

Ania Karczmarczyk i Mateusz Łapka, Rafał Mroczek i Przemysław Cypryański oraz Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz zmierzą się w wielkim finale drugiej edycji „Dance Dance Dance”. Duety będą walczyły o nagrodę główną 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny.

Ania Karczmarczyk i Mateusz Łapka postanowili przekazać pieniądze na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Placówka jest domem tymczasowym dla 20 niemowląt i dzieci czekających na adopcję. Aktorka jest związana z ośrodkiem od lat.

– Moja mama i ciocie pracowały w tym miejscu. Przychodziłam tu przede wszystkim do mamy ale kończyło się tak, że bawiłam się z dzieciakami. To miejsce nauczyło mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka – mówi Ania Karczmarczyk.

Rafał Mroczek i Przemysław Cypryański zdecydowali się wesprzeć siostry Maję i Zuzię, podopieczne Fundacji Jedni Drugim. Dziewczyny były wcześniakami. Przyszły na świat pod koniec 5 miesiąca ciąży. Zuzia urodziła się z niepełnosprawnością i porusza się na wózku. Dziewczynka przeszła już 14 operacji. Obecnie trwa zbiórka na kolejną, i jak wierzy mama dziewczynek – ostatnią operację, dzięki której Zuzia będzie mogła chodzić.

– Wiedzieliśmy, że Zuzi potrzebna jest operacja, żeby mogła swobodnie się poruszać. Jest to ogromna kwota więc mamy nadzieję, że przyczynimy się do zebrania potrzebnej sumy – mówią Rafał Mroczek i Przemek Cypryański.

Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz znani jako Fit Lovers wesprą Integracyjny Klub Sportowy AWF w Warszawie. Instytucja funkcjonuje od 1991 roku i wspiera osoby z niepełnosprawnością m.in. ruchową.

– Wydaje mi się, że osoby niepełnosprawne potrzebują pieniędzy, żeby móc rozwijać się w sporcie – mówi Mateusz Janusz, który wyznał również, że jego dwie babcie były dotknięte niepełnosprawnością.

Dodajmy, że zgodnie z zasadami programu, uczestnicy, którzy nie wygrają wesprą cele dobroczynne kwotą 10 tysięcy złotych. Kasia i Ania Stankiewicz odchodząc z „Dance Dance Dance" przekazały 10 tysięcy złotych na rzecz Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora przeznaczyli pieniądze na Fundację Zdążyć z Pomocą, a bracia Rafał i Krzysiek Jonkisz ofiarowali 10 tysięcy złotych Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.