Dance Dance Dance

Agustin Egurrola

Wybitny choreograf, tancerz polsko-kubańskiego pochodzenia. Osobowość telewizyjna, założyciel największej sieci szkół tańca w Polsce i Europie – Egurrola Dance Studio. Wielokrotny Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich i South-American Show Dance, międzynarodowy sędzia tańca towarzyskiego i tańca nowoczesnego.

Zaczął tańczyć w wieku 19 lat. Kształcił się w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie w studiach Danceworks oraz Pineapple Dance Studios. W 1993 r. założył formację taneczną Volt – najpopularniejszy zawodowy zespół taneczny w Polsce. Autor choreografii do ogromnej liczby przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych, m.in. do Festiwali w Opolu i Sopocie; koncertów sylwestrowych; jubileuszy telewizyjnych m.in. 50-lecia TVP1, 30-lecia TVP2, 10-lecia TVN. Odpowiedzialny za oprawę choreograficzną m.in.: trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami” oraz „X-Factor”, „Idol”, „The Voice of Poland”, teleturnieju „Jaka to melodia?” czy „Dance Dance Dance”.

Opracował widowiskowe choreografie ceremonii wyborów Miss Polonia i Miss Polski, występów szeregu artystów polskiej oraz zagranicznej sceny muzycznej, wielu wydarzeń teatralnych czy filmowych: spektaklu „Nie ma Solidarności bez miłości”, musicalu „Chicago” w Teatrze Komedia, opery „Czarodziejski Flet” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, serialu „Bodo” czy filmu musicalowego „#WszystkoGra”. Reżyser i choreograf spektaklu „BOXALITY”, pierwszego w Polsce performance w stylu off brodwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku.

Autor choreografii do spotu promującego polską prezydencję w Unii Europejskiej i największych widowisk sportowych, m.in.: Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata FIVB na Stadionie Narodowym w Warszawie (2014), Ceremonii Otwarcia Finału Ligii Europy UEFA (2015) oraz Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2017). W 2019 i 2020 został głównym choreografem „Junior Eurovision Song Contest”, których taneczną oprawę podziwiały miliony telewidzów na całym świecie.

Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w tym m.in.: dwukrotnie Telekamery (2016, 2017), Kawalera Orderu Uśmiechu oraz Nagrody Specjalnej za „Taneczną rewolucję w Polsce”.