Dance Dance Dance

Ida Nowakowska

Profesjonalna tancerka dyplomowana i aktorka, z wykształceniem wyższym jednej z najlepszych uczelni w USA. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej UCLA w USA. Uczęszczała również do Professional PAS w NYC. Była stypendystką Steps on Broadway, uczyła się również w Joffrey Ballet, Alvin Ailey Ballet.

Występowała na wielu scenach na całym świecie, takich jak Metropolitan Opera, tańcząc z Kirov Ballet w Nowym Jorku, Lincoln Center w Nowym Jorku, Roma Theatre czy Buffo Theatre. Występowała w musicalach Cats, Phantom of the Opera, Dance of the Vampires, Peter Pan, Metro i Broadway Babies.

Zwyciężczyni większości prestiżowych zawodów tanecznych w różnych stylach i nagród w kategoriach: tap dance, taniec klasyczny, nowoczesny, współczesny oraz Gold Pointe Award za całokształt twórczości.

Otrzymała nagrodę Kobieta Roku magazynu Glamour w kategorii Talent. Zagrała w filmach Out of Reach, Bandyta, Sala Samobójców, wielu serialach i w Teatrze Telewizji.

Prowadzi lub prowadziła wiele programów telewizyjnych, m.in. „Pytanie na Śniadanie”, „Ameryka da się lubić”, „Przymierzalnia”, „Bake off Junior” i „Bake off - Ale ciacho!”, „Wakacyjna Trasy Dwójki”, „Sylwester Marzeń” czy „Eurowizja Junior”.

Jurorka polskiej wersji „You Can Dance” i „Dance Dance Dance” oraz amerykańskiego „World’s Best CBS”.

Swój talent wykorzystuje, pomagając innym poprzez zaaranżowanie m.in. w Fundacji Caritas, Fundacji Mam Marzenie czy Fundacji Charytatywnej Dzieci Tańca, pomagając w tworzeniu możliwości zawodowych karier tanecznych dla dzieci z polskich domów dziecka.